Oppretthold presisjonen i din overfres med Trend CLT/T8/127. Denne komplette spennhylsen med mutter er en kritisk reservedel som sikrer optimalt grep om dine 12,7 mm (1/2") fresestål.
En slitt eller skadet spennhylse er en av de vanligste årsakene til vibrasjoner og dårlig finish. CLT/T8/127 er produsert med ekstremt strenge toleranser for å garantere at fresestålet sitter sentrert og trygt under hele arbeidsøkten. Ved å bytte til en original reservedel fra Trend, forlenger du levetiden på både maskinen og fresestålene dine. Hos oss lagerføres de viktigste reservedelene slik at du unngår unødvendig driftsstans på verkstedet.
Fordeler med original Trend spennhylse:
- Maksimal sikkerhet: Konstruert for å tåle de høye rotasjonshastighetene i moderne overfreser.
- Redusert vibrasjon: Høy konsentrisitet (rundhet) gir jevnere gange og bedre overflatefinish på emnet.
- Komplett sett: Leveres som en enhet med både spennhylse og mutter for enkel utskifting.
- Passer perfekt: Spesialtilpasset for Trend T8 og T11, samt kompatible modeller.
Tekniske spesifikasjoner:
|
Egenskap |
Detaljer |
|
Varekode |
CLT/T8/127 |
|
Diameter (innvendig) |
12,7 mm (1/2") |
|
Type |
Komplett spennhylse med mutter |
|
Kompatibilitet |
Trend T8, T11 (og utvalgte DeWalt/Elu modeller) |
Din kilde til reservedeler
Vi forstår at små deler utgjør den store forskjellen når tidsfristen nærmer seg. Trend CLT/T8/127 er en essensiell del av vedlikeholdet for enhver profesjonell bruker. Handle dine reservedeler hos Torsvang Maskin for å være trygg på at du får original kvalitet hver gang.
Proff Tips:
-
Rengjør alltid maskinens spindel før du monterer en ny spennhylse. Små rester av støv og spon kan påvirke nøyaktigheten og føre til kast i fresestålet.
-
En spennhylse er en forbruksvare. Hvis du merker at det er vanskelig å få fresestålet ut, eller at det oppstår nye vibrasjoner, er det på høy tid med et bytte. Ikke risiker maskinen eller sikkerheten med en "trett" hylse.
Enorm kompatibilitet – Passer mer enn bare Trend
Mange profesjonelle brukere sitter med maskiner hvor deler er vanskelig å oppdrive. CLT/T8/127 passer direkte på en rekke profesjonelle modeller:
- Trend: T8, T11
- DeWalt: DW624, DW625, DW629
- Elu: MOF177 (alle typer)
- Freud: FT2000E, FT2200VCE, FT3000VCE
- Casals: FT2000VCE
- Atlas Copco (AEG): OFSE2000
- CMT: CMT1E, CMT2E
Hvorfor velge denne hylsen?
- Fjærstål-konstruksjon: Beholder spensten og grepet selv etter tusenvis av skift.
- Sikkerhetsfokus: Korrekt dimensjonering hindrer at fresestålet "vandrer" under tung belastning.
- Komplett løsning: Leveres med nøyaktig tilpasset mutter – klar til montering.
Forbehold om skrivefeil og endringer uten varsel.